Meede hõlmab üle Eestilist ja piirkondlikku kultuurialast tegevust, aidates kaasa kogukondliku kultuuritegevuse väärtustamisele ning hoidmisele laiendades seeläbi kultuuris osalejate ringi. Meedet rakendati varasemalt Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu. Alates 1. jaanuarist 2019 rakendab meedet Rahvakultuuri Keskus. Meede hõlmab osaliselt ka senist Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuuri maakondlikku toetusprogrammi ja selle vahendeid.

Regionaalse kultuuritegevuse toetuse andmise eesmärk on luua ja säilitada kultuurist osasaamise ning kultuuriloome võimalusi kogu Eestis, soodustades kultuurielu järjepidevust ja arengut, viimast eelkõige kogukondlike ning lastele ja noortele suunatud tegevuste abil.

Toetamise fookuses on ka kogukondlikkus, kultuuripärand ning regioonide- ja valdkondadevaheline koostöö. Toetuse andmise tulemusena suureneb kogu Eestis regioonide- ja/või valdkondadevaheline kultuurikoostöö, laienevad eri vanuse-, rahvuse- ja keelegruppide osalemisvõimalused ning kultuuritegevus mitmekesistub.

Taotlusvoorude eelarve suurus sõltub hasartmängumaksu laekumisest riigieelarvesse ning aastas toimub neli taotlusvooru.

Regionaalse kultuuritegevuse I taotlusvoor avanes 13. veebruaril 2019 e-keskkonnas.

Enne taotlemist tutvu vastava määruse ja määruse seletuskirjaga.

Taotlusvoor jääb avatuks 14. märtsini k.a.

Regionaalse kultuuritegevuse I vooru eelarve on 66 912 eurot.

Toetust võivad taotleda:
Eestis registreeritud juriidiline isik;
kohaliku omavalitsuse üksus või
äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtja.

Taotlejal ei tohi taotlemise ajal olla:
1) maksu- või maksevõlga riigi ees või see on ajatatud;
2) pankrotis, likvideerimisel ega sundlõpetamisel ning tal ei ole kehtivat äriregistrist kustutamise hoiatust;
3) juhul kui toetuse andja on teinud talle varasemalt toetuse tagasinõudmise otsuse, ei tohi tal olla otsuse kohaselt tagasimaksmisele kuuluv toetus tähtajaks tagasi maksmata;
4) majandusaasta aruande esitamise võlga;
5) aruande esitamise võlga ja muid täitmata kohustusi toetuse andja ees.

Taotleja peab olema suutlik tasuma omafinantseeringut ja mitteabikõlblikke kulusid.

Taotletava toetuse minimaalne summa on 500 eurot ja maksimaalne summa on 15 000 eurot taotluse kohta.

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekande koostamiseks ja/või uuendamiseks toetuse taotlemisel on minimaalne toetuse summa 150 eurot taotluse kohta.

Vaimse kultuuripärandi nimistusse sissekande koostamise ja/või uuendamise toetuse taotlused soovitame esitada I ja IV vooru, kuna kulude abikõlblikkuse periood peab mahtuma ühe eelarveaasta sisse.

Toetuse maksimaalne osakaal projekti abikõlblikest kuludest on 90%. Toetuse osakaalu arvutamisel võetakse arvesse ainult abikõlblikke kulusid.

Vähemalt 10% taotluse eelarves esitatud abikõlblikest kuludest peab toetuse saaja katma oma- või kaasfinantseeringu arvelt.

 

Järgmised taotlusvoorud avanevad 15.04, 15.07 ja 15.10.

Regionaalse kultuuritegevuse toetamise tingimused ja kord

Komisjoni koosseis

Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatavate kultuuri toetusmeetmete infopäevade ajakava SIIN. Järvamaa infopäeva toimumisaeg on lisatakse lähiajal.

Lisainfo Rahvakultuuri Keskuse kodulehelt